سلام ، به دوربین کار خوش آمدید

لوگو سایت

هوشمند سازی اماکن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پرسرعت شدن دنیای امروزی، برای سرعت بخشیدن به کارها و رفع برخی مشکلات تکنولوژی وارد منازل و ساختمان های اداری شده و با هوشمند سازی فرایند های روزمره زندگی، سهولت و آرامش را برای همه ارمغان آورده است.

 
 

 

 

هوشمند سازی و عملکرد آن

هوشمند سازی در واقع عملکرد خودکار دستگاه ها و اشیا با اتفاقات و پیشامد های متفاوت است یعنی بدون آن که نیاز باشد ما در آن واحد اقدامی انجام دهیم دستگاه های هوشمند سازی اماکن به صورت خودکار اقدام لازم را انجام می دهد.

بارها پیش آمده که نور محیطی کم شود و ما برای بیشتر کردن نور محیط مجبور به روشن کردن چراغ و زیاد کردن نور محیط هستیم اما در یک خانه هوشمند وقتی نور محیط کم شود چراغ خودکار روشن می شود و یا زمانی که چراغ خواب فعال شد دمای محیط را روی ۲۸ درجه تنظیم می کند و حتی وقتی رطوبت خاک گلدان و یا باغچه کم شود آبیاری را انجام می دهد.بنابراین هر سناریو و برنامه ایی که در ذهن ما جای می گیرد قابل پیاده سازی است.

هوشمند سازی ساختمان از دستگاه ها و تجهیزات بسیار متنوعی و برخوردار است که هر کدام کار متفاوتی انجام داده و مجموع عملکرد همگی آن ها در یک گروه به صورت یکپارچه یک خانه هوشمند با قابلیت های بسیار کارآمد در اختیار شما قرار خواهد داد.

 
 

 

 

خانه هوشمند

کاردبردهای هوشمند سازی اماکن

در اماکن هوشمند تمامی کلید ها حذف شده و یک پنل لمسی تمامی کارهای شما را انجام خواهد داد که تمامی این امکانات بر روی تلفن همراه قابل بررسی،کنترل و مدیریت است:

روشن و خاموش کردن چراغ های اتاق پذیرایی و نشیمن

تنظیم درصد روشنایی

باز و بسته کرده پرده ها

کنترل سیستم صوتی

باز کردن درب پارکینگ

آبیاری گیاهان

محدود کردن استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف

تنظیم دمای محیط و آب استخر و سونا

نمونه کارهای ما

مزایای سیستم هوشمند سازی:

۱)کاهش هزینه های انرژی:

با توجه به کنترل یکپارچه تمامی مصرف کننده ها،امکان روشن ماندن مصرف کننده ایی وجود نخواهد داشت و این سیستم با چک کردن پیاپی تمامی مصرف کننده ها اماکن خاموش کردن آن ها در صورت عدم حضور را فراهم می کند.

۲)صرف زمان کمتر رفاه بیشتر

فرض کنید بعد از یک روز کاری خسته در مسیر بازگشت به منزل با فعال سازی سناریوی “ آماده سازی منزل “ تا رسیدن شما به خانه،دمای منزل یا ساختمان در حالت تعریف شده قرار خواهد گرفت، آب استخر را تصفیه و گرم می کند – جکوزی و سونا را آماده می کند و قهوه جوش را روشن می کند و یا هر برنامه دیگری که لازم باشد پیاده خواهد شد.

۳) کنترل از راه دور

با نصب یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه تمامی امکاناتی که پیشتر گفته شد را در هر نقطه از دنیا فقط با اتصال به اینترنت خواهید داشت.

 
 

 

 

اپلیکیشن هوشمند سازی

۴)امکان برنامه ریزی

در این قسمت از هوشمند سازی اماکن هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر سناریو را می توان تعریف کرد مثل بیداری – خواب – استراحت – ناهار – کنفرانس – مطالعه – میهمان – سینما و هر نوع سناریوی که به ذهن تان خطور کنید.

روشن شدن چراغ خواب – ۳ ذقیقه بعد روشن شدن تلویزیون با ولوم ۲۳ و بعد از ۸ دقیقه خاموش شدن و سپس پخش صدای صحبت کردن خانواده که قبلا ضبط شده و کلی کار و ایده ایی که مبتنی بر نیاز و برنامه شما باشد.

 
 

 

 

روش های متفاوت سناریو نویسی

۱)در هوشمند سازی اماکن سناریوها را می توان به صورت دوره ای (پیریود زمانی) تنظیم کرد به عنوان مثال هر ۲۴ ساعت گلدان شماره ۳ به مدت ۲۰ ثانیه آبیاری شود

۲) این سناریو را می توان به صورت تحلیل داده ایی هم برنامه ریزی کرد به این صورت که هر زمان رطوبت خاک گلدان شماره ۱ کم شد تا مرطوب شدن خاک، آبیاری شود و یا به مدت ۱۵ ثانیه آبیاری شود

۳)هوشمند سازی قابلیت برنامه ریزی به صورت ترکیبی را هم دارد و برای مواقعی که چند گلدان داریم و روش آبیاری هر کدام متفاوت است و امکان پیاده سازی تمام این موارد در هر ابعاد و اندازه ایی وجود دارد.

 
 

 

 

مراحل انجام کار

نصب سیستم کنترل دسترسی

در برخی سازمان ها و ادارات دسترسی به بعضی اتاق ها و بخش ها برای بعضی افراد ممنوع می باشد و ورود و خروج باید مدیریت شود برای اینکه آن بخش از حساسیت بالایی برخوردار است و یا پیش آمده که یک سازمان برای حضور و غیاب پرسنل خود و اجازه دسترسی به بعضی قسمت های شرکت نیازمند سیستمی به نام سیستم کنترل دسترسی می باشند.

قابلیت های سیستم کنترل دسترسی

  • مجوز ورود و خروج فقط به اشخاص تعیین شده
  • دسترسی به صورت رمزی،کارتی،اثر انگشت و تشخیص چهره
  • ثبت تردد افراد و مانیتورینگ آنها توسط ادمین سیستم
  • ایجاد محدودیت زمانی برای ورود و خروج
 
 

 

 

سیستم کنترل دسترسی

شماره تماس : 09373036856

درخواست نصب