سلام ، به دوربین کار خوش آمدید

لوگو سایت

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در حال حاضر به یکی از الزامات ساختمان‌های مسکونی و تجاری تبدیل شده است. حفاظت از اموال شخصی یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد در دوره‌های مختلف بوده و به روش‌های مختلف انجام شده است. در گذشته‌های بسیار دور انسان‌ها از موانع طبیعی برای حفاظت از خود و اموالشان استفاده می‌کردند. پس از آن اغلب از دیوار‌های بلند، سیم خاردار و نگهبان برای حفاظت از اماکن مختلف استفاده می‌شد.

دوربین مداربسته مخفی

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌های گوناگون، رفته رفته روش‌های جدیدی برای تامین امنیت افراد و دارائیهایشان ابداع شد. در حال حاضر راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته از کاربردی‌ترین شیوه‌هایی است که برای این منظور استفاده می‌شود.

در این مطلب نخست شما را با انواع دوربین‌‌های مداربسته و ویژگی‌های آن‌ها آشنا کرده و در ادامه شرح مختصری در مورد مراحل نصب سیستم امنیتی و مشاوره نصب دوربین مداربسته خواهیم داد.

نصب دوربین مداربسته: ویژگی‌ها و مزایا

 
 

 

 

امروزه از دوربین‌های امنیتی برای مقاصد گوناگون استفاده می‌شود. به همین دلیل دوربین‌هایی با قابلیت‌ها و اندازه‌های مختلف تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود. هر کدام از این دوربین‌ها توانایی‌های مختلف از جمله: ضبط تصاویر بدون صدا و یا با صدا، به‌صورت ۱۸۰ درجه، قابلیت زوم شدن، دید در شب و… را دارا بوده و دوربین مناسب به تناسب کاربری مدنظر، انتخاب و نصب می‌گردد.

نصب دوربین مداربسته مزایای زیادی برای کاربر از جمله: امنیت محل مورد نظر، بررسی فعالیت‌های کارمندان در طول ساعات کاری، شناسایی مجرمان و… دارد.

نمونه کارهای ما

انواع دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند که می توان آنها را به چهار دسته تقسیم کرد:

 
 

 

 

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم سیستم‌های امنیتی بسته به نوع کاربری در مدل‌های مختلف طراحی می‌شوند. به همین دلیل قبل از تهیه و نصب دوربین مداربسته بهتر است با افراد باتجربه و حرفه‌ای مشورت کنیم تا بهترین نتیجه را از راه‌اندازی سیستم امنیتی داشته باشیم. اغلب شرکت‌ها پس از تماس مشتری و قبل از شروع کار، با بازدید حضوری از محل و بیان پیشنهادات، در مورد برند و تعداد دستگاه‌ها و هم‌چنین هزینه‌های لازم به توافق می‌رسند.

این دوربین‌ها بر اساس مواردی هم‌چون لنز دوربین، کیفیت تصویر (رزولیشن)، نحوه ارسال اطلاعات و جنس بدنه تقسیم‌بندی می‌شوند.

1.انواع لنز دوربین در سیستم‌های امنیتی:

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دوربین لنز آن است که ارتباط مستقیمی با کیفیت تصاویر ارسالی دارد. اصولا لنز از عدسی‌های صیقلی و پشت‌سرهمی تشکیل شده است که فاصله و کیفیت آن‌ها در خوب بودن تصاویر نقشی اساسی دارد. عدد دیافراگم و فاصله کانونی نیز بر قدرت و کیفیت لنز‌ها مؤثر بوده و میدان دید را در دوربین‌های مختلف متغیر می‌کند.

بر این اساس لنز‌ها به سه دسته لنز‌های ثابت، لنز‌های متغیر دستی و لنز‌های متغیر موتوردار تقسیم می‌شوند.

لنز‌های متغیر که فاصله کانونی قابل تنظیمی دارند، پس از نصب دوربین مداربسته، کادربندی مناسب‌تری از محیط را برای کاربر فراهم می‌کنند.

 
 

 

 

2.کیفیت تصویر در مدل‌های مختلف دوربین مداربسته:

اهمیت وضوح تصاویر دوربین‌ها در بالا بردن امنیت محل و شناسایی مجرمان احتمالی انکارناپذیر است.

اغلب افراد کیفیت تصاویر دوربین مداربسته را به عنوان اصلی‌ترین فاکتور محسوب کرده و هنگام خرید حساسیت زیادی نسبت به این مورد از خود نشان می‌دهند.

عوامل مختلفی در وضوح تصاویر مؤثر هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از: نوع لنز، ابعاد سنسور (سنسور بزرگتر تصاویر باکیفیت‌تری ارائه می‌کند)، قابلیت زوم، روشنایی محل و نوع تکنولوژی به‌کار رفته برای تفکیک‌پذیری. (در دوربین‌های دیجیتالی رزولیشن تصویر به تعداد پیکسل‌ها بستگی داشته و هر چه بیشتر باشد، تصویر واضح‌تری خواهیم داشت)

کیفیت تصاویر دوربین

3.نحوه ارسال اطلاعات در دوربین‌های مختلف

دوربین‌ها از نظر تکنولوژی به دو دسته آنالوگ و تحت شبکه تقسیم می‌شوند. در مدل آنالوگ، سادگی نصب دوربین مداربسته و قیمت پایین، افراد زیادی را به خرید این نوع سیستم ترغیب می‌کند. در مدل‌های جدید، ضبط تصاویر با کیفیت HD توانسته است مشکلات نسل قبلی این دوربین‌ها را مرتفع کرده و تصاویری با کیفیت بالا را برای کاربر فراهم آورد.

دوربین‌های تحت شبکه یا همان IP با قیمت بالاتر، حرفه‌ای‌تر بوده و قابلیت‌های بیشتری نسبت به آنالوگ دارند. به همین دلیل اغلب، خریدارانی با کاربری‌های خاص اقدام به خرید این نوع دوربین می‌کنند.

 
 

 

 

4.جنس بدنه

از آن‌جایی که سیستم‌های امنیتی در اغلب موارد در فضای باز نصب می‌شوند، جنس بدنه برای محافظت از بخش‌های داخلی حائز اهمیت است. عوامل مختلفی از جمله باد، باران، رطوبت، ضربه، نورخورشید و… می‌توانند با آسیب رساندن به بخش‌های مختلف دستگاه، عملکرد دوربین را مختل سازند.

به همین دلیل جنس بدنه تاثیر زیادی در محافظت از این وسیله و طول عمر آن دارد. در گذشته بدنه اغلب دوربین‌ها از فلز ساخته می‌شد که به دلیل مقاومت کم آن در برابر رطوبت موجب زنگ‌زدگی شده و اشکالاتی را در سیستم بوجود می‌آورد.

اخیرا برخی از برند‌های موجود در بازار، اقدام به ساخت دوربین‌هایی با بدنه پلاستیکی کرده‌اند که به دلیل قیمت پایین و کارایی بهتر با استقبال خوبی از جانب کاربران نیز مواجه شده‌اند.

 
 

 

 

نمونه کارهای ما

مراحل نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین توسط نصاب حرفه‌ای در بازدهی مناسب آن و ارسال تصاویر کاربردی اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل بعد از تهیه دوربین مناسب، بهتر است از یک فرد یا شرکت حرفه‌ای برای اجرای صحیح نصب دوربین مداربسته در خانه کمک گرفته شود. اصولا برای راه‌اندازی دوربین مراحل زیر انجام می‌شوند:

۱ـ انتخاب مکان مناسب برای نصب به‌صورتی که بتواند محوطه مورد نیاز را پوشش دهد. کمک گرفتن از نقشه محل، علاوه بر سرعت بخشیدن به کار‌ها، مقدار لوازم مورد نیاز را نیز به ما نشان می‌دهد.

یکی از نکات مهم ارتفاع دوربین از زمین است که باید به گونه‌ای تنظیم شود تا افراد متفرقه به آن دسترسی نداشته باشند و همینطور جهش تابش نور آفتاب و منبع نور هم که بسیار در عملکرد دوربین نقش مهمی ایفا می کند.

۲ ـ مرحله بعدی، خرید تجهیزات لازم برای نصب دوربین امنیتی است. بهتر است دوربین و لوازم جانبی آن از فروشگاه‌های معتبر خریداری شود. هم‌چنین انتخاب برند‌های مرغوب در طول عمر و کیفیت کار تمام‌شده تاثیر دارد.

۳ـ در این مرحله کابل‌کشی برای برقراری ارتباط میان دوربین‌ها و دستگاه DVR یا MVR مورد نظر انجام می‌شود. در مدل‌های جدید، این ارتباط به کمک نصب دوربین مداربسته بی‌سیم برقرار می‌گردد که می توان از این دوربین ها با توجه به برخی موانع طبیعی یا ساختمانی در محیط،استفاده کرد.

۴ـ مرحله نهایی انجام تنظیمات لازم مانند تنظیم دستگاه، ضبط، نور، صدا، تشخیص حرکات در شب و روز، زاویه دید دوربین‌ها و… است. در آخر می توان تصاویر را به گوشی با نصب اپلیکیشن و PC و تلویزیون انتقال داد.

مراحل انجام کار

دوربین کار با این برندها کار می کند:

 
 

 

 

برندهای با کیفیت خارجی برند های با کیفیت ایرانی
Hikvision سیماران
Hilook اسکای ویژن
Dahua برایتون

درخواست نصب

شماره تماس: 09373036856