سلام ، به دوربین کار خوش آمدید

لوگو سایت

نصب اعلام حریق

اگر برای محل کار و یا ساختمان منزل به دنبال نصب سیستم اعلام حریق بوده‌اید، قطعا با این صحنه مواجه شده‌اید که برخی‌ها، افراد معمولی و دوره ندیده را برای این کار معرفی می‌کنند. حال اگر کمی تحقیقات خود را تخصصی‌تر کنید، خواهید دید مشتریانی که سیستم اعلام حریق ملک آن‌ها توسط تکنسین‌های غیرمتخصص انجام شده است، اکثرا از نتیجه کار رضایت ندارند،سیستم به موقع عمل نکرده است و یا در تشخیص خطر، اشتباه کرده است.

دانستن این نکته که برای نصب سیستم اعلام حریق به شیوه صحیح چه مراحلی باید طی شود، تجهیزات اعلام حریق چیست و چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سیستمی که امروز نصب می‌کنید در آینده، هنگام وقوع آتش‌سوزی درست کار می‌کند، به شما کمک خواهد کرد تا تجربه موفقی از نصب سیستم اعلام حریق داشته باشید.

با وجود هزینه هایی که برای نصب دوربین و دزدگیر و یا اعلام حریق وجود دارد،راه اندازی این سیستم ها شما را از خطرات احتمالی و امنیتی حفظ کرده و سرمایه های مادی و معنوی شما را بیمه می کند.

 
 

 

 

نصب سیستم اعلام حریق

اهمیت نصب سیستم اعلام حریق برای منازل و مشاغل:

 
 

 

 

صرف نظر از اینکه خانه یا محل کار شما چقدر بزرگ یا کوچک است، نصب سیستم اعلام حریق خوب، همیشه یک اقدام هوشمندانه و آینده‌نگرانه محسوب می‌شود. آتش‌سوزی می‌تواند زندگی  و اموال افراد را ویران کند.

برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی، همیشه بهترین کار این است که تدابیر ایمنی و امنیتی را در نظر بگیرید. نصب سیستم اعلام حریق با عملکردهایی که در ادامه ارائه می‌شود، می‌تواند خانه و تجارت شما را حفظ کند:

·  تشخیص زود هنگام

بزرگترین مزیتی که سیستم اعلام حریق ارائه می‌دهد، تشخیص زودهنگام تهدیدهایی مانند آتش‌سوزی است.

یک اعلان اولیه به شما این امکان را می‌دهد که از اموال خود محافظت کنید و ساکنان منزل خود را به محل امن برسانید.

·  پاسخگویی سریع

خدمات تشخیص و نظارت زودهنگام زمان پاسخگویی سریع و ایمنی کلی را تضمین می کند. بنابراین جان و مال، هر دو حفظ می‌شود. با  نصب سیستم اعلام حریق، برای هریک از خروجی‌ها و راهروها از شستی‌های اعلام استفاده می‌شود که در صورتی که کاربر بخواهد نسبت به دستگاه پیش‌دستی کند، با فشردن آژیر اعلام حریق، خطر را هشدار می‌دهد.

ضمنا چنانچه حجم حادثه اندک باشد می‌توان از سیستم اطفای دستی مانند کپسول‌های پودر و Co2 استفاده کرد و در غیر این صورت با آتش‌نشانی تماس گرفت.

·  از استنشاق دود خودداری کنید

استنشاق دود عامل اصلی مرگ و میر در حوادث ناشی از آتش سوزی است. ناتوانی در اطلاع از وجود آتش سوزی و بیرون آمدن به موقع می تواند منجر به استنشاق دود شود و در نهایت منجر به مرگ شود. به عنوان مثال، زمانی که صاحبان خانه در خواب هستند و هیچ راهی برای تشخیص وجود آتش‌سوزی در محل ندارند، این امر بیشتر رایج است. نصب سیستم اعلام حریق در چنین مواردی بسیار مهم است.

اعلام حریق

انواع تجهیزات سیستم اعلام حریق

آژیر اعلام حریق

آژیر اعلام حریق

آژیر زنگ هشدار بوده که به صورت شنیداری است. نوعی دیگر از آن که آژیر فلاشر نام دارد، هم به صورت دیداری و هم به صورت شنیداری می باشد.

کنترل پنل اعلام حریق

کنترل پنل اعلام حریق

دستگاه کنترل پنل یا مرکزی امکان فعال و غیر فعال سازی سیستم را به ما می دهد و قابلیت نمایش منطقه یا زونی که حریق صورت گرفته را دارد

نصب اعلام حریق

دتکتور اعلام حریق

دتکتور ها دارای سنسوری حساس به حریق هستند و وظیفه تشخیص دود آتش را دارند.دتکتورها دارای انواع حرارتی،دودی،گازی،شعله ایی و ترکیبی و ... هستند

تلفن کننده اعلام حریق

این دستگاه سیگنال های هشدار را جهت یک مشکل خاص مثل آتش سوزی را کنترل می کند و پس از شناسایی بلافاصله آن را در تماس شخصی به فرد یا افرادی اطلاع می دهد و دارای دو نوع سیم کارتی و خط ثابت می باشد

شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق جزو دستگاه های آغاز کننده اعلام حریق است که با فشردن آن اعلام حریق رخ می دهد و به دو نوع فشاری و شیشه شکستنی در بازار موجود می باشد

فلاشر اعلام حریق

فلاشر اعلام حریق

فلاشر اعلام حریق در مواقع آتش سوزی مانند فلاشر خودرو خاموش و روشن می شود و به نوعی وظیفه اطلاع رسانی را ایفا میکند

نمونه کارهای ما

قیمت نصب سیستم اعلام حریق

نصب سیستم‌ اعلام حریق ممکن است کمی پرهزینه به نظر برسد، اما وقتی مزایایی را که ارائه می‌دهد در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که یک سیستم اعلام حریق موثر می‌تواند، هزینه‌های شما از خطرات احتمالی را به حداقل برساند.

در صورت وقوع آتش سوزی، سیستم‌های اعلام حریق و خدمات نظارتی می‌توانند زمان واکنش را تسریع کرده و دارایی‌های ارزشمند شما را در برابر آتش محافظت کنند.

علاوه بر این، یک سیستم امنیتی اعلام حریق که به خوبی نگهداری می‌شود، می‌تواند حق بیمه شما را کاهش دهد و از شما در برابر جریمه‌ها در طول بازرسی به دلیل نداشتن سیستم مناسب محافظت کند.

سیستم اعلام حریق چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های اعلام حریق بر اساس یک حسگر تخصصی کار می کنند که دود، گرما یا افزایش سطح مونوکسید کربن را تشخیص می‌دهند، سپس زنگ هشدار را فعال می‌کنند و به دیگران در داخل و اطراف محل هشدار می‌دهند.

انواع سیستم اعلام حریق عمدتاً بی‌سیم هستند و آشکارسازهای گرما یا دود سیگنال‌ها را به صورت بی‌سیم از طریق فرکانس رادیویی به صفحه کنترل منتقل می‌کنند.

در تعریف سیستم اعلام حریق باید گفت که  این عنوان به یک سیستم فعال حفاظت از حریق که تمام ماژول‌های اعلام حریق را در یک ساختمان کنترل می‌کند، اطلاق می‌شود. این دستگاه از موارد زیر تشکیل شده است:

  1. دستگاه‌های آغازگر هشدار، مانند: دتکتورهای دود و حسگرهای گرما
  2. دستگاه‌های هشداردهنده مانند آژیر اعلام حریق
  3. واحدهای کنترل آتش مانند سیستم‌های اطفای حریق

حال می‌خواهیم بررسی کنیم که این سیستم چگونه کار می‌کند.

اعلام حریق

مراحل انجام کار

سیستم اعلام حریق را می‌توان به طور خودکار تنظیم کرد تا هرگاه آشکارسازهای دود و حرارتی حس شدند، اعلان خطر کند. این حسگرها برای تشخیص سطوح خاصی از گرما یا دود تنظیم شده‌اند که می‌تواند نشانه آتش‌سوزی باشد.

هم‌چنین این سیستم با اجرای صدای زنگ بلند یا آژیر گاهی اوقات همراه با چشمک زدن یا صرفا چشمک زدن چراغ‌ها برای افرادی که مشکلات شنوایی دارند، اعلام خطر می‌کند. به طور کلی باید گفت در سیستم اعلام حریق، همیشه یک آشکارساز دود برای تشخیص دود یا آتش وجود دارد.

 

دو نوع آشکارساز دود وجود دارد:

  1. آشکارساز نوری
  2. آشکارساز یونیزاسیون

 

آشکارساز دود نوری با استفاده از حسگرهای نور مادون قرمز، دود را تشخیص می دهد. هنگامی که ذرات دود از محفظه آشکارساز نوری عبور می کنند، نوری را پخش می‌کند که باعث ایجاد زنگ هشدار می‌شود.

اما در دتکتور یونیزاسیون، اگر ذرات دود وارد محفظه دتکتور یونیزاسیون شود، یونیزاسیون هوای داخل محفظه را کاهش داده و زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد.

برندهایی که ما کار می کنیم:

برندهای خارجی برندهای ایرانی
ZETA آریاک
syncoln سنس

برای نصب سیستم اعلام حریق سراغ چه مجموعه‌ای برویم؟

تکنسین‌های مجربی که به طور تخصصی کار نصب سیستم اعلام حریق را انجام می‌دهند، علاوه بر اینکه باید دارای دانش لازم برای درک هر چیزی که بازار اعلام حریق را تشکیل می‌دهد، باشند، باید از تجربه نصب در پروژه‌های موفق هم برخوردار باشند.

چنین افرادی به خوبی می‌دانند که آشکارسازهای آتش چگونه واکنش نشان می‌دهند، بر این اساس مطمئن می‌شوند که سیستم‌هایی که نصب می‌کنند محافظتی را که برنامه‌ریزی کرده‌اند ارائه می‌دهند.

 کلام آخر

انتخاب تجهیزات استاندارد اعلام حریق در کنار نصب صحیح آن ارزشمند است. تنها در پرتو نصب حرفه‌ای است، که می‌توانید ایمنی ملک یا تجارت خود را تضمین کنید. برای نصب سیستم اعلام حریق در تهران، روی دانش و تخصص تکنسین‌های ما حساب کنید.

 
 

 

 

درخواست نصب

شماره تماس: 09373036856